fot. PAP/Rafał Guz

Polska i Indie podpisały umowę o współpracy w dziedzinie rolnictwa

Minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel i jego odpowiednik z Indii podpisali dziś w Warszawie umowę o współpracy w dziedzinie rolnictwa. Celem umowy jest m.in. rozwój i koordynacja dwustronnej współpracy w sektorze rolnym.

Umowa została podpisana w KPRM w obecności premier Beaty Szydło i wiceprezydenta Indii Mohammada Hamida Ansariego.

Celem umowy jest rozwój i koordynacja dwustronnej współpracy w sektorze rolnym; jej istotnym elementem jest również identyfikacja barier i ograniczeń występujących we współpracy handlowej oraz podejmowanie działań w celu ich likwidacji. Ponadto umowa ma wzmacniać bilateralną współpracę naukowo-techniczną w dziedzinie rolnictwa.

Dla Polski Indie są drugim – po Singapurze, a przed Chinami – miejscem lokalizacji inwestycji bezpośrednich w Azji. Według danych za 10 miesięcy 2016 roku obroty handlowe z Indiami wyniosły łącznie ponad 2,34 mld dolarów. Polski eksport do Indii w tym czasie wyniósł ponad 561 mln dolarów, zaś import przekroczył wartość 1,7 mld dolarów.

Wiceprezydent Indii spotka się po południu z prezydentem Andrzejem Dudą oraz weźmie udział w Polsko-Indyjskim Forum Biznesu, które rozpocznie się o godz. 15 w Ministerstwie Rozwoju.

PAP/RIRM

drukuj