fot. PAP/EPA

W Indiach 10 ofiar śmiertelnych pożaru w szpitalu dla chorych na COVID-19

Co najmniej 10 osób zginęło w piątek w Bombaju w pożarze, który wybuchł w prywatnym szpitalu dla chorych na COVID-19 – poinformowały indyjskie władze. Szpital funkcjonował na terenie miejscowego centrum handlowego.

Do pojawienia się ognia doszło niedługo po północy w Dreams Mall Sunrise Hospital znajdującym się na trzecim piętrze pięciopiętrowego budynku centrum handlowego.

W szpitalu przebywało 78 pacjentów leczonych na COVID-19. Jak podaje dziennik „The Hindu”, jak dotąd zlokalizowano 46 z nich.

Co najmniej 10 osób zginęło, w tym sześciu pacjentów. Przyczyna pożaru nie jest jeszcze znana. W akcji gaszenia udział wzięło 20 wozów strażackich.

Bombaj, stolica najbardziej dotkniętego pandemią w Indiach stanu Maharasztra, zmaga się z najgorszą dotąd falą zakażeń COVID-19. W czwartek stwierdzono tam ponad 5,5 tys. nowych infekcji, co jest najwyższą liczbą od początku pandemii.

PAP

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl