fot. PAP/Radek Pietruszka

Min. M. Kamiński: Policja będzie egzekwowała przestrzeganie nowych obostrzeń

Policja będzie egzekwowała przestrzeganie nowych obostrzeń – mówi minister spraw wewnętrznych Mariusz Kamiński. Od soboty zamknięte będą sklepy meblowe i budowlane, a także salony fryzjerskie i kosmetyczne. Zwiększone zostały ograniczenia w sklepach i kościołach. Dalej obowiązuje dystans i maseczki.

Szef resortu spraw wewnętrznych i administracji wziął w piątek udział w konferencji prasowej dotyczącej przestrzegania obostrzeń w związku z epidemią koronawirusa.

– Działania służb państwowych, które wyłamują się z odpowiedzialności społecznej, którym brakuje wyobraźni i odpowiedzialności za innych, będą bardzo stanowcze. Idziemy w dobrą stronę, krok po kroku. Sytuacja jest trudna wymagająca nadzwyczajnych działań ze strony rządu, ale wymagająca również ogromnej dyscypliny społecznej – podkreślił Mariusz Kamiński, minister spraw wewnętrznych i administracji.

https://twitter.com/PolskaPolicja/status/1375377961151516673

Natomiast gen. insp. Jarosław Szymczyk wskazał, że ogromną rolę w całym procesie walki z epidemią koronawirusa odgrywa polska policja.

– Systematycznie każdego dnia zwiększamy ilość policjantów kierowanych do służby na naszych ulicach. Policjantów, które te zadania otrzymują do realizacji i każdego dnia jest to już ponad 20 tys. funkcjonariuszy, którzy w sposób priorytetowy będą traktować przestrzeganie tych obowiązujących obostrzeń – powiedział gen. insp. Jarosław Szymczyk, komendant główny policji.

„Wierzę głęboko w to, że jako społeczeństwo jesteśmy w stanie się zmobilizować i tych obostrzeń wszystkich przestrzegać” – dodał szef polskiej policji.

 

TV Trwam News/PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl