fot. twitter.com/StadionEnerga

Wielki finał Drużyny Energii

W środę na stadionie Energa Gdańsk odbył się Wielki finał Drużyny Energii. To już II edycja projektu Drużyna Energii. Projektu, który poprzez zabawę zachęca dzieci do aktywności fizycznej.

– Wybieramy najlepszych, każdy ma takie same szanse. Bardzo cieszymy się, że możemy docierać do całej Polski do właśnie miejscowości oddalonych od wielkich aglomeracji – mówi Grzegorz Bałkowiec, zastępca dyrektora Departamentu Marketingu i Komunikacji Energa S.A..

Przez pół roku ponad 25 tysięcy uczniów szkół podstawowych trenowało ramię w ramię z gwiazdami sportu.

– My też się uczymy, zbieramy doświadczenie, widzimy co dzieciaki chcą, czego potrzebują. Wspieramy ich, staramy się, żeby one też podchodziły do tego na luzie, żeby to był też sport wiadomo – emocje, ale żeby to też była zabawa i zachęcamy ich przede wszystkim, żeby po tej edycji dalej ćwiczyli – podkreśla Marek Citko, ambasador marki Energa S.A..

Podczas II edycji najbardziej energetyczną ze wszystkich szkół w Polsce okazała się szkoła w Kamienicy.

– Bardzo się cieszymy, że dostaliśmy się tutaj. Dwa lata pracowaliśmy na to. Braliśmy udział w pierwszej edycji. Wszyscy się cieszymy. Widzimy, że wygraliśmy, więc tym bardziej nasza radość jest duża – zaznacza Janusz Piotrowski, nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 1 im. Bohaterów Warszawy w Kamienicy.

Placówka otrzymała Puchar Drużyny Energii, a także czek na 10 000 złotych na wyposażenie sali gimnastycznej w sprzęt sportowy.

– Musieliśmy ćwiczyć, żeby tutaj się dostać. Dużo też poświęcaliśmy na to czasu, ale się udało, jesteśmy bardzo zadowoleni – mówi Andrzej, uczeń Szkoły Podstawowej nr 1 im. Bohaterów Warszawy w Kamienicy.

Radości z wygranej nie było końca.

– Jestem bardzo zadowolona, ciężko w niektórych dyscyplinach było, ale daliśmy radę – dodaje Weronika.

Uczniowie rywalizowali w trzech konkurencjach piłka nożna, siatkówka i koszykówka.

– Bardzo lubię grać w siatkówkę, ponieważ podobają mi się wszystkie rozgrywki, odbicia i pasjonuję się tą grą – podkreśla Julka.

Dla młodych osób taki program to nie tylko zabawa. To także zachęta do podejmowania sportowych wyzwań i zmiany swoich nawyków.

– Piękne jest to zaangażowanie do gry, do walki i samo to, że się chce, że można dużo osiągnąć, jak tylko się marzy – wskazuje Ania.

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj