fot. PAP/Leszek Szymański

Wiceszef MSWiA: Rząd, w porozumieniu ze specjalistami, podejmie decyzje dot. gromadzenia się większej ilości osób

Wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker poinformował, że rząd w porozumieniu z ekspertami i specjalistami od epidemii podejmie decyzje, jak unikać sytuacji, w których dochodzi do gromadzenia się większej liczby osób.

Wiceminister powiedział w Polskim Radiu, że wojewodowie podczas niedzielnej wideokonferencji przedstawili premierowi informacje na temat tego, w jakich miejscach dochodzi do zbyt dużego gromadzenia się ludzi.

Paweł Szefernaker przypomniał, że obecnie mamy zakaz zgromadzeń powyżej 50 osób. Wiceminister poinformował, że rząd rozmawia z ekspertami co zrobić, gdy ludzie spotykają się w jakimś miejscu i jest ich tam zbyt dużo.

– Trwają rozmowy na temat tego, w jaki sposób tego typu sytuacji unikać, jak na nie reagować. Na pewno rząd będzie odpowiadał na tego typu informacje, które podawały media, ale nie tylko media. W niedzielę stan sytuacji, gdzie mają miejsca zbiorowiska, panu premierowi przedstawili wojewodowie. Rząd od samego początku współpracuje ze specjalistami od epidemii i podejmuje decyzje. Tak też będzie w tym przypadku – wskazał Paweł Szefernaker.

W związku z pandemią koronawirusa rząd wprowadził szereg działań mających zminimalizować liczbę zakażonych. Wprowadził między innymi zakaz zgromadzeń powyżej 50 osób, nakaz zamknięcia barów i restauracji, kin, teatrów, klubów, basenów, bibliotek, muzeów, a także ograniczenia w handlu w centrach handlowych.

RIRM

drukuj