fot. PAP/Paweł Jaskółka

MEN: Szkoły mogą składać zamówienia na bezpłatne płyny do dezynfekcji i maseczki

Szkoły i placówki oświatowe mogą składać zamówienia na bezpłatne płyny do dezynfekcji i maski medyczne dla personelu. Mogą to robić za pośrednictwem specjalnego formularza – poinformował resort edukacji.

Zapas płynów i maseczek będzie przekazywany bezpłatnie przez Ministerstwo Zdrowia. Zamówienia można składać przez formularz https://soi.mz.gov.pl/. Jest on już dostępny dla placówek z województw: dolnośląskiego, kujawsko-pomorskiego, łódzkiego i pomorskiego.

Od wtorku formularze będą mogły przesyłać szkoły z woj. lubelskiego, śląskiego, świętokrzyskiego i zachodniopomorskiego, od środy – z lubuskiego, mazowieckiego, opolskiego i podkarpackiego, a dzień później z pozostałych województw, czyli małopolskiego, podlaskiego, warmińsko-mazurskiego i z wielkopolskiego. Formularz będzie aktywny przynajmniej do 10 września.

MEN zachęca dyrektorów szkół i placówek oświatowych, aby nie zwlekali z wysłaniem formularza. Zapewnia, że wszystkie szkoły, które złożą formularz do 20 sierpnia, otrzymają płyny i maseczki do 1 września. Podmioty, które złożą zamówienia po 20 sierpnia, otrzymają środki po 1 września.

Od września podstawowym modelem pracy w szkołach mają być zajęcia stacjonarne. Będzie też możliwy model mieszany: dyrektor szkoły po pozytywnej opinii z sanepidu będzie mógł podjąć decyzję, że część dzieci lub klas będzie uczęszczać do szkoły w tradycyjnej formie, a część będzie uczyła się na odległość. Przy większym zagrożeniu epidemiologicznym w grę będzie wchodzić przejście całej szkoły na edukację zdalną.

Więcej informacji można znaleźć [tutaj].

PAP

drukuj