fot. PAP/Piotr Nowak

Ósmoklasiści i maturzyści napiszą egzaminy w terminie, bez testów na koronawirusa

Egzaminy ósmoklasisty i maturalny odbędą się zgodnie z zaplanowanymi terminami – zapowiedział minister edukacji i nauki, prof. Przemysław Czarnek. Szef resortu przekazał najważniejsze informacje dot. tegorocznych egzaminów.

Sesja maturalna rozpocznie się 4 maja i potrwa do 20 maja. Egzamin odbędzie się na podstawie wymagań egzaminacyjnych z grudnia 2020 r. Obowiązkowa będzie tylko część pisemna na poziomie podstawowym. Część ustną przewidziano tylko dla tych, którzy starają się o miejsce na uczelni zagranicznej. W tym roku nie będzie obowiązku przystąpienia do egzaminu z co najmniej jednego przedmiotu na poziomie rozszerzonym.

Egzaminy ósmoklasisty zaplanowano od 25 do 27 maja. Na uczniów czeka mniejsza liczba zadań bez skracania czasu na ich rozwiązanie. W arkuszu znajdzie się też mniejsza liczba zadań otwartych.

Minister edukacji Przemysław Czarnek zapewnił, że egzaminy uda się przeprowadzić w sposób bezpieczny dla uczniów.

– Nie będzie żadnych testów na koronawirusa przed egzaminami. Nie chcemy w żaden sposób stresować ani ósmoklasistów, ani maturzystów. Żadnych testów nie będzie, wystarczą obostrzenia sanitarne i reżim sanitarny, który był stosowany również na egzaminach próbnych, by zapewnić pełne bezpieczeństwo uczestników maturalnych i egzaminów ósmoklasisty. Żadnych testów w związku z tym nie będzie – mówił szef MEIN.

Egzaminy zawodowe rozpoczną się 7 czerwca i potrwają do 8 lipca. Tutaj nie ma zmian w wymaganiach egzaminacyjnych i warunkach zdania egzaminu.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl