fot. PAP/Tomasz Waszczuk

Rzecznik Komendanta Głównego SG: Ruch na granicy z Niemcami, Czechami, Słowacją i Litwą odbywa się na bieżąco

Ruch na granicy z Niemcami, Czechami, Słowacją i Litwą odbywa się na bieżąco – poinformowała porucznik Agnieszka Golias, rzecznik Prasowy Komendanta Głównego SG. Władze Polski wprowadziły kontrole na granicach w ramach walki z pandemią koronawirusa. Odprawy odbywają się na wyznaczonych przejściach.

Granice są zamknięte dla przyjeżdżających cudzoziemców, a wracający Polacy muszą poddać się kwarantannie. Nie dotyczy to kierowców transportu kołowego.

Porucznik Agnieszka Golias powiedziała, że w niedzielę odnotowano mniejszy ruch na przejściach.

– Minionej doby skontrolowaliśmy prawie 21 700 osób w kierunku do Polski, w tym blisko 15 tys. na granicy wewnętrznej w ramach tymczasowo przywróconej kontroli granicznej. To niedużo, biorąc pod uwagę, że w minionym tygodniu ruch utrzymywał się na poziomie 52-53 tys., ale trzeba wziąć pod uwagę to, że był to weekend – podkreśliła.

Na granicy z Ukrainą kolejki są długie. Na jedynym otwartym na Podkarpaciu przejściu granicznym w Korczowej kierowcy tirów na wyjazd z Polski czekają 26, a na wjazd do kraju – 35 godzin.

Straż Graniczna poleca podróżnym śledzenie komunikatów na stronie internetowej granica.gov.pl/. Jest dostępna także specjalna aplikacja. Znajdziemy tam wiadomości na temat czasu oczekiwania na granicy wewnętrznej jak i zewnętrznej. Dostępne są także informacje na temat sytuacji związanej z koronawirusem.

RIRM

drukuj