fot. PAP/Piotr Polak

Prezydent: Jeśli koronawirus będzie się rozprzestrzeniał – możliwy zakaz zgromadzeń

Procedury ws. pierwszego przypadku koronawirusa w Polsce zastosowano wzorcowo – ocenił prezydent Andrzej Duda. Podkreślił, że być może zaistnieje konieczność zrezygnowania ze zgromadzeń, jeśli koronawirus będzie się rozprzestrzeniał.

Na briefingu w Końskich (świętokrzyskie) prezydent odniósł się do pierwszego potwierdzonego przypadku koronawirusa w Polsce.

„Powiedziałbym, że wręcz wzorcowo przebiegła cała sytuacja. Pacjent zgłosił się do lekarza rodzinnego, lekarz rodzinny natychmiast poinformował o tym sanepid, przysłano specjalną karetkę ze specjalnie przygotowaną obsługą, która pana zawiozła do szpitala na oddział zakaźny, wszystko było pod kontrolą” – ocenił prezydent.

Andrzej Duda podkreślił, że w sytuacji, gdy koronawirus będzie się rozprzestrzeniał, „być może będzie konieczność zrezygnowania ze zgromadzeń”.

„A wtedy, oczywiście, zgromadzenia kampanijne też nie będą mogły się odbywać” – mówił.

„Będziemy działali odpowiedzialnie, będziemy działali tak, żeby w jak największym stopniu zabezpieczyć zdrowie Polaków, bo przecież o to chodzi” – oświadczył Duda.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl