fot. twitter.com/MZ_GOV_PL

Min. Zdrowia: 108 nowych zakażeń koronawirusem, kolejne osiem osób zmarło

Badania laboratoryjne potwierdziły 108 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce, z czego 54 na Śląsku. Łącznie wykryto już 27 668 przypadków COVID-19, zmarło 1 191 chorych. W środę rano potwierdzono śmierć kolejnych ośmiu osób w wieku od 59 do 92 lat – wynika z porannego komunikatu Ministerstwa Zdrowia.

Nowe przypadki dotyczą osób z województw: śląskiego (54), opolskiego (13), małopolskiego (10), świętokrzyskiego (9), pomorskiego (5), wielkopolskiego (5), zachodniopomorskiego (4), kujawsko-pomorskiego (3), podlaskiego (3), dolnośląskiego (1) i z lubelskiego (1).

Resort podał, że zmarło osiem kolejne osób zakażonych koronawirusem – trzy kobiety i pięciu mężczyzn. Zmarli byli w wieku od 59 do 92 lat. Zgony miały miejsce w Poznaniu i Zgierzu.

„Wszystkie osoby miały choroby współistniejące” – podał resort zdrowia.

Liczba zakażeń w Polsce sięgnęła od początku epidemii 27 668 osób. Na COVID-19 zmarło dotychczas 1 191 osób, a wyzdrowiało 13 411 chorych.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl