fot. PAP/Adam Warżawa

Koronawirus w Polsce: Mniejsza liczba zakażeń; coraz większa liczba wykonanych szczepień

Powoli spada liczba zachorowań i zgonów na COVID-19 w Polsce. Rośnie za to liczba wykonanych szczepień. Przekroczyła ona 10 milionów.

10 858 nowych zakażeń i 539 zgonów – to dzisiejszy bilans epidemii koronawirusa w Polsce.

„Szczyty III fali dla zakażeń, hospitalizacji i zgonów następowały po sobie w odstępach około tygodnia. Z całą pewnością można już powiedzieć, że III fala słabnie we wszystkich trzech zakresach, choć liczba zgonów nadal jest na wysokim poziomie” – napisał Adam Niedzielski, minister zdrowia.

Według danych resortu zdrowia trzecia fala w zakresie zgonów zaczyna opadać. Tydzień do tygodnia obserwujemy spadek rzędu 7 proc. W walce z pandemią mają pomóc szczepienia.

„Dzisiaj dzień naszego rocznika. Właśnie zarejestrowałem się na szczepienie przeciw COVID-19. A Ty?!?”  – tak w mediach społecznościowych do zapisów na szczepienia swojego rocznika, czyli 1972, zachęcał prezydent Andrzej Duda.

Liczba wykonanych szczepień w Polsce przekroczyła 10 mln. Ministerstwo Zdrowia apelowało dziś do seniorów o przepisywanie się na wcześniejsze terminy szczepień. Są bowiem jeszcze wolne terminy na kwiecień. Padła też zapowiedź, że w ciągu najbliższych dwóch tygodni ogłoszone zostaną szczegóły dotyczące planu odbudowy zdrowia Polaków.

TV Trwam News

drukuj