fot. PAP/Radek Pietruszka

Rok akademicki będzie przedłużony?

Wraz z wprowadzeniem w Polsce stanu epidemii podjęto decyzję, aby do 10 kwietnia zawiesić zajęcia na wszystkich uczelniach wyższych. Z tego powodu ministerstwo nauki i szkolnictwa wyższego być może zdecyduje się na przedłużenie roku akademickiego – mówił na antenie Polskiego Radia wicepremier i szef resortu Jarosław Gowin.

Jeżeli wrócimy do normalnego funkcjonowania szkół, uczelni wyższych po świętach, a mamy także nadzieję, bo gospodarczo jest to niezwykle ważne, to wtedy nie będzie istniała potrzeba przekładania zajęć na następny semestr. Być może zdecydujemy się na jakieś przedłużenie roku akademickiego – wskazuje wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.

– W przypadku uczelni, z różnych powodów, to jest dużo prostsze niż w przypadku szkół. Chociażby dlatego, że rok akademicki, z formalnego punktu widzenia, trwa do 30 września, czyli wystarczy być może nieco skrócić wakacje, nieco przedłużyć sesje egzaminacyjną, być może wystarczy sięgnąć po takie metody, jak możliwość zaliczania zajęć online. Jeżeli chodzi o uczelnie, to jestem dużym optymistą – mówi Jarosław Gowin.

Przedszkola, szkoły i uczelnie wyższe są zamknięte od 12 marca.

TV Trwam News

drukuj