fot. twitter.com/prezydentpl

A. Duda: Zbliżamy się przełomowego momentu w walce z epidemią

Zdaniem specjalistów zbliżamy się do kluczowego, przełomowego momentu w walce z epidemią. Dlatego apeluję do wszystkich o jeszcze większą mobilizację i dyscyplinę – powiedział w orędziu do narodu prezydent RP Andrzej Duda.

Przemówienie prezydenta odniosło się do wprowadzonego niedawno stanu epidemii koronawirusa w Polsce. Andrzej Duda zaznaczył w tym kontekście, że zbliża się „decydujący czas”.

– Zdaniem specjalistów zbliżamy się do kluczowego, przełomowego momentu w walce z epidemią. Dlatego apeluję do wszystkich o jeszcze większą mobilizację i dyscyplinę. Zostańmy w domach, stosujmy się do wydawanych zaleceń, nie ryzykujmy zdrowiem i życiem własnym oraz innych osób. Pamiętajmy o doświadczeniach innych państw. Szybko rosnąca liczba zakażeń i zachorowań jest zawsze wynikiem lekkomyślności i lekceważenia podstawowych reguł bezpieczeństwa – akcentował polityk.

Drodzy rodacy, stoimy przed jednym z najtrudniejszych wyzwań ostatnich dziesięcioleci. Musimy chronić nie tylko życie i zdrowie, ale też materialne podstawy bytu milionów polskich rodzin – kontynuował prezydent.

– Niezbędne rozwiązania trzeba uzgodnić i natychmiast wdrożyć. Nie czas na spory programowe między partiami. W tej chwili musimy działać sprawnie i zdecydowanie. Zachowanie bezpieczeństwa finansowego Polaków należy do absolutnych priorytetów. Otrzymałem dzisiaj rządowy projekt specjalnej ustawy określany jako „tarcza antykryzysowa”. Tworzy ją pakiet działań na niespotykaną dotąd skalę. Na ochronę budżetów domowych Polaków, na ochronę miejsc pracy oraz ciągłości funkcjonowania polskich przedsiębiorstw, szczególnie małych i średnich, mają być przeznaczone setki miliardów złotych – podkreślił Andrzej Duda.

Prezydent oświadczył też, że na poniedziałek zwołał posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego.

– W poniedziałek do przedstawicieli rządu, a także władz Sejmu i Senatu, dołączą liderzy ugrupowań parlamentarnych. Omówimy razem szczegóły tego ważnego projektu, wokół którego musi się zawiązać porozumienie wszystkich sił politycznych. Szanowni Państwo, jestem przekonany, że wyjdziemy z tej próby obronną ręką, że jako państwo i naród umocnimy łączące nas więzi, że po raz kolejny udowodnimy, jak wielką siłę i możliwości ma nasza wspólnota – powiedział.

radiomaryja.pl

drukuj