fot. PAP/Mateusz Marek

Ponad 18 tysięcy Polaków powróciło do kraju w ramach akcji ,,LOT do Domu”

Ponad 18 tysięcy Polaków powróciło już do kraju w ramach akcji ,,LOT do Domu”. Rządowa operacja prowadzona jest przez Polskie Linie Lotnicze LOT w związku z ograniczeniami wynikającymi z epidemii koronawirusa.

W jej ramach organizowane są specjalne rejsy czarterowe w różne regiony świata. Umożliwiają one powrót do domu polskim obywatelom i uprawnionym do tego cudzoziemcom.

Rejsy można rezerwować na stronie internetowej LOT-u – mówi Katarzyna Piskorz, członek zarządu Polskich Linii Lotniczych LOT.

– Osoby pozostające poza granicami kraju zachęcamy do wypełniania wniosków na stronie lotdodomu.com oraz śledzenia listy kierunków dostępnej w witrynie lot.com. Chciałabym bardzo podziękować za zaangażowanie wszystkim pracownikom, zarówno tym, którzy zapewniają obsługę rejsów, jak i naszym załogom, które otaczają troską pasażerów – podkreśla Katarzyna Piskorz.

Na sobotę zaplanowano kolejne rejsy m.in. z Londynu, Chicago czy Miami. Akcję ,,LOT do Domu” wspierają PKP Intercity czy Polonus. Ma to umożliwić pasażerom lądującym na warszawskim Lotnisku Chopina bezpieczne dojechanie do miast w całym kraju.

RIRM

drukuj