fot. flickr.com

Raport Millera ws. bezpieczeństwa lotów w SZ RP chwalony przez MON

Ministerstwo Obrony Narodowej zapewnia, że wykonanie zaleceń z raportu Millera poprawiło bezpieczeństwo lotów w Siłach Zbrojnych RP. W informacji resortu czytamy, że zalecenia dotyczące Sił Zbrojnych odnosiły się zarówno do procedur bezpieczeństwa oraz systemu kontroli.

Resort wymienia, że zrealizowano m.in. zalecenie dotyczące opracowania zasad współpracy w zakresie zamawiania specjalnego transportu lotniczego.

Opracowano nowe zalecenia o współpracy w załogach wieloosobowych oraz zasady wykonywania lotów przez takie załogi.

Z tej informacji wynika, że MON chwali się realizacją rosyjskich wytycznych, a to ma charakter prowokacyjny – mówi poseł Antoni Macierewicz, przewodniczący parlamentarnego zespołu ds. wyjaśnienia przyczyn Katastrofy Smoleńskiej.

Ministerstwo Obrony Narodowej dało sobie narzucić interwencje rosyjską, bo to są przecież zalecenia Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego gen. Anodiny w stronę rosyjskiej reguły działania zachowania Polskich Sił Zbrojnych. To jedynym efektem tego było zlikwidowanie 36 Specjalnego Pułku Lotnictwa Transportowego. Czyli dramatyczne, karygodne obniżenie bezpieczeństwa dla polskich VIP-ów czyli prezydenta, premiera i marszałków. Po dzień dzisiejszy nie zostały opracowane i nie zostały wdrożone zasady regulujące podróże powietrzne najważniejszych osób w państwie – podkreśla poseł Antoni Macierewicz.

Do tej pory nie wyjaśniono przyczyn Katastrofy Smoleńskiej z 10 kwietnia 2010 r., w której zginęło 96 osób, w tym prezydent RP Lech Kaczyński z małżonką.

RIRM

drukuj