A. Macierewicz: wydobywamy prawdę spod zwałów kłamstwa

To był czas przywracania prawdy – powiedział szef Ministerstwa Obrony Narodowej Antoni Macierewicz. Szef MON-u w ten sposób podsumował działania prowadzone w ostatnim roku przez jego resort w dziedzinie polityki historycznej.

Nie prowadzimy polityki rozumianej, jako wydumany koncept polityczny. My po prostu wydobywamy prawdę spod zwałów kłamstwa – powiedział  Antoni Macierewicz odnosząc się do działań resortu obrony.

Jako najważniejsze elementy polityki historycznej ostatniego roku minister wskazał m.in. przeprowadzenie państwowego pogrzebu Danuty Siedzikówny, a także pośmiertne mianowania Ryszarda Kuklińskiego generałem brygady.

To, co nazywamy polityką historyczną w wydaniu kierownictwa Ministerstwa Obrony Narodowej w ciągu ubiegłego roku, polegało przede wszystkim na najprostszym zabiegu, od którego cała polityka i każda polityka musi się rozpoczynać – od przywrócenia prawdy. My po prostu wydobywamy prawdę spod zwałów kłamstwa, oszustwa, dezinformacji, którymi prawda o polskiej historii, w tym o polskim wojsku, była przez ubiegłe dziesięciolecia pokryta – powiedział szef resortu obrony.

Minister Antoni Macierewicz wspomniał też o pomyśle upamiętnienia stulecia Bitwy Warszawskiej Kolumną Chwały Wojska Polskiego.

Jak podkreślił szef MON-u, miałby to być nowy symbol Warszawy, który zastąpi zbudowany w PRL-u Pałac Kultury i Nauki.

Z kolei wiceminister obrony narodowej Wojciech Fałkowski poinformował, że kolejnym elementem prowadzenia polityki historycznej będzie pogłębiona edukacja historyczna na uczelniach wojskowych.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl