fot. https://twitter.com/MON_GOV_PL

Szef MON: Dzięki żołnierzom WOT Polska jest silniejsza

Dzięki żołnierzom WOT Polska jest silniejsza, bardziej odporna na zagrożenia – powiedział dziś w Grudziądzu minister obrony narodowej,  Mariusz Błaszczak. Dodał, że ta formacja pomaga Polakom w wielu trudnych, niespodziewanych i tragicznych sytuacjach.

Szef MON wziął udział w Grudziądzu w uroczystości złożenia przysięgi wojskowej przez żołnierzy 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

https://twitter.com/MON_GOV_PL/status/1408734311839416320

„To ważna chwila w życiu każdego żołnierza. Chwila złożenia przysięgi, a więc potwierdzenia oddania Ojczyźnie i bezwarunkowej służbie Polsce. Dzięki wam Polska jest silniejsza, dzięki wam jest bardziej odporna na zagrożenia. W czasie pokoju żołnierze WOT służą pomocą poszkodowanym. Nie dalej niż wczoraj ponad 130 żołnierzy z 11. Małopolskiej Brygady WOT udzieliło pomocy i wciąż pracuje na Sądecczyźnie, pomagając mieszkańcom dotkniętym skutkom kryzysu naturalnego, nawałnicy” – mówił Mariusz Błaszczak.

https://twitter.com/MON_GOV_PL/status/1408734311839416320

Minister przywołał także inne wydarzenia z ostatnich dni, w których potrzebna była pomoc terytorialsów. W jego ocenie jak ważną rolę pełnią żołnierze obrony terytorialnej można było przekonać się także, gdy do Polski dotarł koronawirus.

„Przez cały czas epidemii żołnierze w oliwkowych beretach pomagali wszystkim tym, którzy potrzebowali wsparcia. Każdy szpital w Polsce spotkał żołnierza WOT-u, który swoją służbą odciążał personel medyczny, tak, aby ten mógł w 100 procentach poświęcić się pomocy pacjentom” – powiedział.

https://twitter.com/MON_GOV_PL/status/1408729823892193281

Mariusz Błaszczak zwrócił uwagę na to, że choć już dziś terytorialsi pełnią ważną rolę, to ich obowiązkiem jest także pełnienie służby w trudniejszych okolicznościach.

„W czasie wojny jesteście zobowiązani do tego, żeby jako żołnierze lekkiej piechoty współdziałać z innymi rodzajami Wojska Polskiego – służyć wsparciem, wykonywać zadania dotyczące rozpoznania, walczyć w obronie naszej ojczyzny i bronić granic Rzeczypospolitej Polskiej” – dodał szef resortu obrony.

https://twitter.com/MON_GOV_PL/status/1408718704234336256

Minister zapowiedział, że żołnierzy, którzy już przeszli kurs, czeka wiele szkoleń, ale to nie jedyne ich zobowiązanie, bo najważniejszym jest patriotyczna postawa.

„Oprócz tego, że musicie być dobrze wyszkoleni, a jesteście już po kursie, tych szkoleń będzie dużo, dużo więcej, będziecie się szkolili razem z żołnierzami wojsk operacyjnych, musicie też prezentować silną postawę miłości Ojczyzny, patriotyzmu. Poświęciliście swój wolny czas, żeby służyć w Wojsku Polskim. Chcecie służyć Polsce, chcecie pomagać innym – za to serdecznie dziękuję” – wskazał szef MON.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl