fot. TV Trwam

Szef MON: Okupacja przez opozycję przypomina tradycje z XVIII w., które doprowadziły do upadku Rzeczpospolitej

Okupacja polskiego Sejmu przez polityków przypomina najgorsze tradycje, które doprowadziły do upadku Rzeczpospolitej polegające na zrywaniu Sejmów i uniemożliwianiu prac podstawowych instytucji Rzeczpospolitej – powiedział Antoni Macierewicz w cotygodniowym felietonie „Głos Polski” na antenie TV Trwam. Minister Obrony Narodowej podziękował Polakom za przyczynienie się do rozwiązania parlamentarnego konfliktu.   

– Jako historyk mam jednak wrażenie, że przedstawiciele polskiej szlachty, którzy zrywali Sejmy – mogliby uczyć się skutecznego antypaństwowego działania od tych, którzy robili to dzisiaj. Wówczas w XVIII w. z pewnością nie było takiego nasilenia złej woli, jak to, z czym jeszcze niedawno mieliśmy do czynienia – zaznaczył Antoni Macierewicz.

Minister Obrony Narodowej podziękował wszystkim Polakom, którzy świadomi zagrożenia podejmowali skuteczne działania powstrzymujące przed rozlaniem się na cały kraj antypaństwowych dążeń. Wyraził wdzięczność za modlitewne wsparcie i pomoc w realizacji zadań Prawa i Sprawiedliwości.

– Nie byłoby tak skutecznego i szybkiego działania (…), gdyby nie obecność kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości 23 grudnia 2016 r. przed obrazem Matki Bożej Częstochowskiej. Nie ma wątpliwości, że nasza wspólna modlitwa była dobrą zapowiedzią i jednym z wielu decydujących działań, jakie zaowocowały w dniu dzisiejszym – akcentował szef resortu obrony.

Antoni Macierewicz mówił, że musimy być jednak świadomi, że to, z czym mieliśmy do czynienia – zapewne jeszcze się nie zakończyło.

– Zakończony został jedynie pewien etap, ponieważ dotychczasowe narzędzia i sposoby, jakie próbowano przeciwstawiać odbudowie Polski, okazały się nieskuteczne i dlatego się wycofano (…). Pamiętamy wystąpienie pana Donalda Tuska, który wprost mówił, że jeżeli nie ma budżetu – bo tak twierdzono – to na Polskę mogą spaść sankcje ze strony Unii Europejskiej – tłumaczył minister.

Chciano doprowadzić do zablokowania mechanizmu państwowego – powiedział polityk.

– Państwo bez budżetu miało być państwem upadłym, niesterowalnym, odpowiadającym i rzeczywiście realizującym wizję, jaką upowszechnia się zarówno w kraju, jak i w mediach zachodnich. Polska antydemokratyczna, chaotyczna, pogrążona w wewnętrznych waśniach, wręcz w wojnie domowej – wskazywał minister obrony narodowej.

Jako Polacy pokazaliśmy, że spokój, jedność i działanie na rzecz reform wprowadzających przez Prawo i Sprawiedliwość są skuteczne – zwrócił uwagę szef resortu.

– W najbliższych dniach witamy siły amerykańskie, łącznie blisko 7 tys. żołnierzy, którzy będą stacjonowali w Polsce po to, by nikt nas nigdy nie mógł zaatakować. To my decydujemy, czy chcemy wsparcia zewnętrznego – podkreślił Antoni Macierewicz.

Minister zaznaczył, że to wszystko sprawia, że o Polsce możemy nie tylko mówić, że jest niepodległa, ale także, że buduje państwo sprawiedliwe, państwo wyrastające z polskiej tradycji narodowej, chrześcijańskiej, katolickiej.

– Liczę na to, że nigdy nie dojdzie w Polsce już do takich działań, a ludzie, którzy dają temu legitymację nie tylko powinni się wstydzić, ale i zniknąć, jako działacze publiczni, polskiej kultury, sztuki, zaplecza intelektualnego, bo szkodzą Polsce – wyjaśnił minister obrony narodowej.

Cały felieton Antoniego Macierewicz można obejrzeć [tutaj].

RIRM

 

drukuj