Dr A. Rzegocki o planowanym expose premier Beaty Szydło

W dzisiejszym expose poruszona zostanie z całą pewnością kwestia asertywnej polityki zagranicznej – mówi dr Arkady Rzegocki z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Politolog spodziewa się, że premier Szydło zwróci także uwagę m.in. na bezpieczeństwo państwa.

To oczywiście tajemnica pani premier, na co zwróci szczególną uwagę – zastrzega dr Rzegocki. Ale prawdopodobnie pojawią się pewne rzeczy, które już były eksponowane w kampanii – dodaje ekspert.

– Zwrócenie większej uwagi na kwestię przywrócenia państwa obywatelom, czyli na to, żeby państwo, instytucje państwowe służyły obywatelom, żeby obywatele w większym stopniu mieli poczucie, że to „ich” państwo. Z całą pewnością będzie zwrócenie uwagi na bardziej asertywną politykę zagraniczną. Zapewne także pojawią się wątki dotyczące odbiurokratyzowania poszczególnych fragmentów życia ekonomicznego – tak przypuszczam. No i zwrócenie mocnej uwagi na kwestie bezpieczeństwa. To kwestie imigracji i wojny na Ukrainie – to będą sprawy, które zapewne się pojawią – przewiduje politolog.

Wystąpienie premier zaplanowane jest na godzinę 11.00. Potrwa najprawdopodobniej do godz. 12.30. Z kolei o godz. 14.00 rozpocznie się debata klubów. Transmisja z Sejmu na antenie Radia Maryja i TV Trwam.

RIRM

drukuj