Polscy senatorowie solidarni z Francją

Senatorowie na rozpoczynającym się dziś dwudniowym posiedzeniu Senatu wyrażą solidarność z Francją, po zamachach, jakie przeprowadziło w Paryżu tzw. Państwo Islamskie.

Projekt uchwały złożyli już politycy Platformy Obywatelskiej. Senatorowie z Prawa i Sprawiedliwości zapowiadają jednak poprawki do projektu.

Politycy opozycji napisali, że nie wolno nam dać się zastraszyć i zrezygnować z europejskich wartości.

Stanisław Karczewski, marszałek Senatu, podkreśla, że uchwała o solidarności z Francuzami jest potrzebna.

– Mogliśmy w konsensusie usiąść i wspólnie napisać tę uchwałę, ale politycy Platformy Obywatelskiej nie zgodzili się. W związku z tym będziemy wnosili poprawki, które przeforsujemy. Wyrazimy solidarność z rodzinami, z tymi, którzy zostali pozbawieni – w wyniku tych brutalnych aktów – członków swoich rodzin. Wyrazimy żal – mówi marszałek Senatu.

W sześciu piątkowych zamachach w Paryżu życie straciło co najmniej 129 osób, a ponad 350 zostało rannych. Zginęło siedmiu terrorystów, z których sześciu wysadziło się w powietrze.

Dziś rano na północnym przedmieściu Paryża podczas operacji jednostek antyterrorystycznych doszło do strzelaniny, w związku ze wspomnianymi zamachami. Podczas operacji antyterrorystów zginęło dwóch podejrzanych, ukrywających się w oblężonym mieszkaniu w Saint-Denis. Tożsamości zabitych nie podano.

Rannych zostało co najmniej trzech policjantów. Podczas operacji antyterrorystycznej w Saint-Denis na północnym przedmieściu Paryża dokonano ponadto dwóch zatrzymań – poinformowały źródła policyjne.

RIRM/PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl