fot. flickr.com

Francja osądzi terrorystów odpowiedzialnych za zamachy z 2015 roku

We Francji rusza proces podejrzanych o współudział w atakach terrorystycznych ze stycznia 2015 roku.

Serię zamachów zapoczątkował atak z 7 stycznia 2015 roku. To właśnie tego dnia do redakcji siedziby satyrycznego tygodnika „Charlie Hebdo” w Paryżu wtargnęli bracia Said i Cherif Kouachi, którzy otworzyli ogień z broni maszynowej do zebranych tam pracowników. Powodem miała być publikacja karykatur Mahometa. Zginęło 12 osób.

Dzień później powiązany z napastnikami mężczyzna zabił w Paryżu policjantkę, a 9 stycznia wziął zakładników w sklepie koszernym, zabijając 4 osoby. Wszyscy trzej terroryści zostali zastrzeleni. Dziś, po 5 latach od tamtych tragicznych wydarzeń w Paryżu, rozpoczyna się proces 14 osób oskarżonych o współudział w atakach terrorystycznych.

Tymczasem „Charlie Hebdo” znów prowokuje. Na okładce francuskiego tygodnika znalazła się karykatura islamskiego proroka Mahometa. Decyzji magazynu nie zamierza komentować prezydent Francji Emmanuel Macron.

– Prezydent Republiki Francji nigdy nie może oceniać redakcji, dziennikarza lub zespołu redakcyjnego, ponieważ istnieje wolność prasy, którą trzeba szanować – powiedział Emmanuel Macron.

Oskarżeni będą sądzeni do 10 listopada przed specjalnym sądem przysięgłym.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl