Sejm: głosowanie nad budżetem

Sejm będzie dziś głosował nad projektem ustawy budżetowej. Opozycja krytykuje tegoroczny budżet i nazywa go psuciem państwa. Z kolei posłowie Prawa i Sprawiedliwości podkreślają, że jest on sprawiedliwy i solidarny, a także odzwierciedla realizację priorytetów rządu.

Podczas drugiego czytania posłowie Prawa i Sprawiedliwości bronili projektu tegorocznego budżetu. Jak mówili, jest on sprawiedliwy i solidarny, a także odzwierciedla realizację priorytetów rządu.

Dokument przewiduje m.in. bezpłatne leki dla osób powyżej 75. rok życia, 2 mld zł na wynagrodzenia pracowników, którym pensje zamrożono,  jednorazowe dodatki dla emerytów i rencistów, nauczycielskie świadczenia kompensacyjne oraz dofinansowanie restrukturyzacji w górnictwie i zwiększenie wydatków na armię. Jest także miejsce na długo oczekiwany program pomocy rodzinom.

– Finansowanie programu „Rodzina 500+”, którego celem jest przede wszystkim pomoc dla rodzin wychowujących dzieci oraz przeciwdziałanie spadkowi demograficznemu w Polsce – zwrócił uwagę poseł Andrzej Jaworski.

Opozycja zarzucała rządzącym psucie państwa, zwiększenie długu i podwyżki podatków.

Zwiększone wpływy z budżetu nie mogą być przejedzone. To musi być obniżenie deficytu – mówił Sławomir Neuman z PO.

Ministerstwo Finansów zapewnia jednak, że środki na realizację zapowiadanych wydatków są zbilansowane dlatego można je zrealizować. Dodatkowe wpływy będą pochodzić z podatku od banków i marketów, z uszczelnienia systemu podatkowego oraz dywidendy.

 

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl