fot. https://twitter.com/policjalomza

Policja na straży bezpieczeństwa w czasie wakacji

Policja zapowiada, że w okresie wakacyjnym będzie dbać o bezpieczeństwo na drogach, w miejscach wypoczynkowych i w rejonie kąpielisk. Funkcjonariusze będą zwracać uwagę m.in. na respektowanie przepisów ruchu drogowego. Chodzi o przestrzeganie dozwolonej prędkości, stan trzeźwości kierujących, korzystanie z pasów bezpieczeństwa i właściwe przewożenie dzieci.

Policja podkreśla, że podczas jazdy samochodem należy zawsze być wypoczętym i trzeźwym, a przed wyjazdem sprawdzić stan techniczny pojazdu. Pozwoli to uniknąć niebezpiecznych sytuacji na drogach.

Do zagrożenia życia często dochodzi również w rejonie kąpielisk, w związku z tym policjanci będą przeprowadzać tam wzmożone kontrole.

Komisarz Dorota Gil z wydziału prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie podkreśla, że nad wodą powinniśmy dbać o bezpieczeństwo swoje i innych.

– Dzieci muszą znajdować się cały czas pod naszym nadzorem. Nawet na chwilę nie powinniśmy spuszczać ich z oczu. Nie pozwalajmy również, aby dzieci oddalały się od nas, kiedy znajdują się w wodzie, gdyż możemy nie zdążyć, udzielić im pomocy. Pamiętajmy także, że najczęstszą przyczyną utonięć i wypadków związanych z kąpielą jest alkohol. Nie tylko dlatego, że kąpiący zachowują się wówczas brawurowo, ale również dlatego, że nie potrafią wtedy prawidłowo sprawować opieki nad dziećmi i w razie potrzeby udzielić im pomocy – zaznacza Dorota Gil.

https://twitter.com/PolskaPolicja/status/1408702995429089283

Policja, tak jak w ubiegłych latach, przygotowała mapę wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym. Znajdują się na niej informacje dotyczące m.in. liczby ofiar i  lokalizacji zdarzenia.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl