Rozmowy na temat podwyżek pracowników cywilnych w wojsku

W Ministerstwie Obrony Narodowej rozpoczęły się rozmowy ze związkowcami na temat podwyżek płac pracowników cywilnych wojska. Związki chcą 600 zł podwyżki zaś dotychczasowa propozycja resortu to wzrost płac o niespełna 200 zł.

Na spotkaniu, które odbyło się pod koniec kwietnia, związkowcy przedstawili prezentację w której przekonywali, że żądana przez nich podwyżka jest możliwa przy obecnym budżecie MON.

Szef resortu obrony Antoni Macierewicz z kolei zapowiedział wówczas, że resort pracuje nad zbliżeniem stanowiska do propozycji związkowych.

Zenon Jagiełło, przewodniczący NSZZ „Solidarność” Pracowników Wojska w rozmowie z redakcją Radia Maryja ocenił, że dzisiejsze propozycje będą korzystniejsze od tych poprzednio ustalonych.

– Na pewno dzisiejsze propozycje będą znacznie korzystniejsze od tych, które zostały przedstawione tydzień temu. Dzisiaj będzie doprecyzowanie w jakiej formule będą, bo na pewno nastąpi to z wyrównaniem od 1 stycznia. Będziemy chcieli określić minimalną płacę, podwyżkę dlatego, że ma ona charakter socjalny. Jesteśmy przekonani, że minister obrony narodowej przekazał informacje na odprawie kierowniczej kadry, że będą podwyżki – powiedział Zenon Jagiełło.

Wojsko zatrudnia ok. 43 tys. pracowników cywilnych, średnie wynagrodzenie to ok. 3200 zł brutto. Jednak  ponad połowa zatrudnionych w MON zarabia 1800 zł na rękę. Nisko wynagradzani są np. pracownicy ochrony i zaopatrzenia i wykonujący proste funkcje techniczne.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl