fot. Kamil Marek

LOT na 10 dni zawiesza wszystkie połączenia wykonywane z Polski i z Węgier

LOT od niedzieli, 15 marca na 10 dni zawiesza wszystkie połączenia wykonywane zarówno z Polski, jak i z Węgier – poinformowała w piątek spółka. Ma to związek z decyzją rządu dot. zawieszenia międzynarodowych połączeń lotniczych z powodu epidemii koronawirusa.

„W związku z decyzją polskiego rządu o zawieszeniu międzynarodowych połączeń lotniczych, spowodowaną rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2, z dniem 15 marca 2020 roku wszystkie połączenia LOT-u wykonywane zarówno z Polski, jak i z Węgier zostaną wstrzymane na okres 10 dni” – przekazała spółka.

Jednocześnie przewoźnik przekazał, że o zmianach będzie informować na bieżąco.

Premier Mateusz Morawiecki na piątkowej wieczornej konferencji przekazał, że rząd zdecydował się na wprowadzenia stanu zagrożenia epidemicznego. Wprowadzone zostaną pełne kontrole na wszystkich polskich granicach, tymczasowy zakaz wjazdu do Polski obejmie cudzoziemców, zawieszona zostaje działalność restauracji, pubów, klubów, barów. [czytaj więcej]

Mateusz Morawiecki podkreślił, że w obliczu pandemii koronawirusa najważniejsze słowa to bezpieczeństwo i odpowiedzialność.

„Wstrzymane zostaną międzynarodowe połączenia lotnicze pasażerskie, ale także połączenia kolejowe, one zostaną wstrzymane od niedzieli, od godziny 0.00 w niedzielę, czyli w nocy z soboty na niedzielę” – powiedział premier na wieczornej konferencji prasowej.

PAP

drukuj