fot. PAP

Cięcia połączeń w LOT

Zgoda na pomoc dla LOT-u wymaga cięcia połączeń – informuje jeden z dzienników. Decyzja o tym, ile połączeń zostanie zlikwidowanych, będzie uzależniona od wysokości drugiej transzy pomocy państwowej. Do tej pory linia zrezygnowała z lotów do 19 miast.

Poseł Maciej Małecki, który od dłuższego czasu przygląda się sytuacji narodowego przewoźnika mówi, że połączenia, które wytnie ze swojej siatki LOT, zostaną wykorzystane przez konkurencję.

Polski przewoźnik lotniczy po raz kolejny uszczupli się na rynku, a rozdmuchają się jego konkurenci. Zwracam uwagę, że LOT już w większości polskich portów nie ma połączeń. Więcej połączeń w kraju LOT wykonuje tylko z lotniska Okęcie w Warszawie. Do tego doprowadziła wieloletnia, bardzo zła polityka rządu. Niestety jako posłowie, także posłowie z Komisji Skarbu Państwa nie mamy rzetelnych informacji na temat LOT-u, a obawiamy się, że w spółce nie wszystko dzieje się tak dobrze, jak przedstawiają to władze spółki i resort Skarbu Państwa – wskazał poseł Maciej Małecki.

W ostatnim czasie LOT intensywnie szuka oszczędności. Linia wprowadziła m.in.. płatne posiłki w samolotach, wynajęła maszyny na loty czarterowe, a także wprowadziła nowe taryfy.

RIRM

drukuj