OFE i ZUS – ostatni dzień wyboru

Dziś jest ostatni dzień, kiedy można podejmować decyzję, czy nasza składka emerytalna ma trafić do OFE czy na indywidualne subkonto w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Do tej pory na Otwarty Fundusz Emerytalny zdecydowało się około miliona osób.

16 mln Polaków mających konta w Otwartych Funduszach Emerytalnych musi dokonać wyboru między OFE a ZUS. Aby część naszych składek nadal trafiała do OFE trzeba w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych złożyć stosowną deklarację. Możemy to zrobić osobiście, listownie albo przez Internet. Wraz z upływem czasu rośnie tempo składania oświadczeń. Jeśli sami nie zadbamy o swoją przyszłość emerytalną, składka w całości trafi do ZUS-u, ale tylko ta, która będzie gromadzona. Aktywa zebrane w OFE do tej pory, dalej tam pozostaną.

Szacuje się, że do końca lipca liczba chętnych do kontynuowania oszczędzania w otwartych funduszach przekroczy milion osób, a więc będzie to niecałe 6 proc. obecnych członków.Małe zainteresowanie OFE może oznaczać, że fundusze będą miały mniej pieniędzy na inwestowanie w nowe akcje. Ich wyniki mogą być bardzo zmienne. Kolejną decyzję o składkach emerytalnych będzie można podjąć w 2016 roku. Następnie, co cztery lata otwierane będą czteromiesięczne okienka na ewentualną zmianę decyzji.

 

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl