fot. PAP/Aleksander Koźmiński

Polacy dziękują lekarzom za wzmożoną pracę

Lekarze, pielęgniarki, ratownicy i technicy medyczni, diagności – to przed nimi dziś cała Polska chyli czoła w podziękowaniu za trud wykonywany w związku z rozprzestrzeniającym się koronawirusem z Chin. Nie brakuje słów uznania pod ich adresem, ale także konkretnych działań ze strony polskiego społeczeństwa, jak np. dostarczanie lekarzom darmowego posiłku.

Słowa uznania kierowane są szczególnie w kierunku ministra zdrowia – prof. dr. hab. med. Łukasza Szumowskiego. Jest już doceniany nawet poza granicami naszego państwa za przeciwdziałanie kolejnym zakażeniom.

Użytkownicy mediów społecznościowych nie kryją podziwu dla lekarzy, pielęgniarek, ratowników czy diagnostów. Wszyscy z nich działają obecnie „na podwyższonych obrotach”.

Wiele firm gastronomicznych, a także osób prywatnych, chcąc ulżyć pracownikom medycznym w wykonywanej przez nich wzmożonej pracy, zaopatrują ich w żywność nie oczekując za to zapłaty. Trwa akcja #gastropomaga. Do tej pory do akcji oficjalnie zgłosiło się już 158 restauracji z całej Polski.


#GastroPomaga Słuchajcie, jest sprawa!• Podjęliśmy decyzję, że od dziś, do odwołania, cały personel medyczny Oddziału…

Opublikowany przez Kaliszfornia Restauracja & Klub Niedziela, 15 marca 2020

Darmowe usługi dla personelu medycznego świadczą też firmy przewozowe.

„Chcemy zaoferować bezpłatne przejazdy naszymi taksówkami każdemu, kto w czasie epidemii pracuje w systemie ochrony zdrowia we Wrocławiu w szpitalach objętych działaniami na rzecz walki z wirusem, by szybko i bezpiecznie mógł wrócić do domu po ciężkiej pracy oraz by do pracy się dostać” – informuje jedna z firm.

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl