fot. Monika Bilska

PSP: Komendant główny zadeklarował przekazanie szpitalom 157 respiratorów

Komendant główny PSP zadeklarował przekazanie szpitalom 157 respiratorów transportowych – poinformował rzecznik prasowy Państwowej Straży Pożarnej st. kpt. Krzysztof Batorski.

Jak przekazał st. kpt. Batorski komendant główny PSP zadeklarował przekazanie szpitalom 157 respiratorów transportowych, które były do tej pory na wyposażeniu PSP. O ich przekazanie do komend wojewódzkich PSP mogą wnioskować wojewodowie.

Państwowa Straż Pożarna do tej pory przekazała szpitalom w całej Polsce 65 respiratorów transportowych. Jak zaznacza PSP, urządzenia te umożliwiają wspomaganie oddychania, podawanie tlenu, a także prowadzenie resuscytacji.

PSP w związku z zagrożeniem koronawirusem włącza się również w działania prowadzone w punktach kontrolnych na granicach kraju, gdzie zaangażowane są służby medyczne, straż graniczna, policja, ITD, KAS i wojsko.

Ponadto PSP zaangażowało się także w utworzenie przed szpitalami polowych izb przyjęć. Obecnie utworzono już 201 takich izb. Zabezpiecza je 207 ratowników Państwowej Straży Pożarnej.

Strażacy każdego dnia dowożą również żywność i leki osobom objętym kwarantanną, a także organizują i dystrybuują środki ochrony i dezynfekcji.

PAP

drukuj