fot. twitter.com/NFZ_Centrala

NFZ dodatkowo opłaca przedłużanie czasu pracy mobilnych punktów wymazowych w kierunku koronawirusa

Narodowy Fundusz Zdrowia dodatkowo opłaca dłuższy czas pracy mobilnych punktów wymazowych w kierunku koronawirusa. Stawki to 80 zł za każdą pełną godzinę powyżej dwóch godzin, a 300 zł za dobową dostępność przez 7 dni w tygodniu, co najmniej przez dwie godziny dziennie.

Tak wynika z nowelizacji zarządzenia prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia.

Dodatkowe środki dają dyrektorom placówek oraz Funduszowi możliwość elastycznego wydłużania czasu pracy punktów drive-thru.

Chodzi o to, by odpowiedzieć na bieżące potrzeby i sprostać liczbie pacjentów w danym punkcie – mówi Barbara Nawrocka, rzecznik prasowy oddziału NFZ w Bydgoszczy.

– Praca tych punktów jest dostosowywana do liczby pacjentów, którzy pojawiają się w tych punktach. Praktycznie każdego dnia zgłaszają się do nas punkty, które wydłużają czas pracy. Te harmonogramy ulegają zmiane w przypadku pojawienia się zwiększonej liczby pacjentów. Wykaz punktów, o których mówię oraz aktualizowana codziennie specjalna mapa, na której zaznaczono lokalizację wszystkich miejsc pobrań wraz z numerami telefonów i godzinami przyjęć, znajdują się również na stronie pacjent.gov.pl, a także na naszej stronie internetowej, gdzie są wszystkie ważne informacje dotyczące punktów drive-thru – wskazuje Barbara Nawrocka.

W całym kraju takich punktów mobilnych, tzw. drive-thru, jest obecnie 465.

W ciągu ostatniej doby wykonano blisko 49 tys. testów na koronawirusa. Lekarze rodzinni zlecili ich ponad 21,5 tys. – podało Ministerstwo Zdrowia.

Dziś resort przekazał, że zakażenie stwierdzono u kolejnych 9 622 osób, czyli najwięcej od początku pandemii. Z powodu COVID-19 zmarło 6 osób, zaś z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 78 osób – dodało ministerstwo.

RIRM

drukuj