fot. PAP/Maciej Kulczyński

KGHM włącza się w walkę z pandemią

Kolejna spółka Skarbu Państwa ruszyła z dostawami płynu biobójczego. Po Orlenie z produkcją tak potrzebnego teraz produktu ruszyła spółka KGHM. Miedziowy potentat szyje też maseczki.

Decyzja o rozpoczęciu produkcji płynu w zakładach NITROERG należących do KGHM została podjęta natychmiastowo.

– Udało nam się w ciągu kilku dni z jednej strony dopracować recepturę, a z drugiej strony tak postawić urządzenia, że dzisiaj pracują ze zdolnością 30 tysięcy litrów na dobę – mówił prezes spółki NITROERG Grzegorz Sosna.

W pierwszej kolejności płyn biobójczy dostarczany jest tam, gdzie jest najbardziej potrzebny – wskazał Marcin Chludziński, prezes KGHM Polska Miedź S.A.

– Zaczynamy zasilać tym środkiem szpitale, w których brakuje jeszcze tego płynu odkażającego, służby, które zajmują się zwalczaniem epidemii. Trafi to również do naszych oddziałów – podkreślił Marcin Chludziński.

KGHM rozpoczął też w swoich zakładach produkcję maseczek. Spółka jest gotowa udostępnić też swoje laboratoria do wykonywania testów na obecność koronawirusa.

Spółki Skarbu Państwa mają ogromny potencjał, który w tym trudnym czasie wykorzystujemy – mówił  wicepremier Jacek Sasin, minister aktywów państwowych.

– Musimy mieć pełne zabezpieczenie, aby móc skutecznie działać z koronawirusem (…), uzupełniać ten import, który również dzięki spółkom Skarbu Państwa dzisiaj daje nam szansę, aby to krajowe zabezpieczenie zabezpieczyć. Na tym będziemy się w najbliższym czasie skupiać – akcentował Jacek Sasin.

Spółki Skarbu Państwa wspierają szpitale także finansowo. Z kolei dzięki należącemu do państwa LOT-owi udało się do Polski sprowadzić prawie 30 tysięcy rodaków. Wsparciem dla wszystkich Polaków są też niskie ceny paliwa na stacjach Orlen i Lotos.

TV Trwam News

drukuj