fot. lasy.gov.pl

Lasy Państwowe przeznaczą 2 mln zł na walkę z pandemią koronawirusa

Lasy Państwowe przeznaczą dwa miliony złotych na walkę z pandemią koronawirusa. Inicjatywę w tej sprawie podjął minister środowiska Michał Woś.

Środki zostaną przeznaczone m.in. na zakup respiratorów do szpitali na terenie danej regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych. Minister Michał Woś powiedział Redakcji Informacyjnej Radia Maryja, że pieniądze mają być przekazane niezwłocznie.

Dyrektorzy regionalni albo już podpisali umowy w tej sprawie, albo są w trakcie rozmów w tym zakresie. Szef resortu środowiska przyznał, że inicjatywa spotkała się z dużym poparciem.

– Zleciłem research w Lasach Państwowych – sprawdzenie, gdzie i jakie są możliwości. To się spotkało z dużą przychylnością dyrekcji generalnych, leśników zrzeszonych w związkach. Cieszę się, że jest taki odzew i że polscy leśnicy chcą wspomóc polskie społeczeństwo i państwo. Z tego będą kupione respiratory, maseczki, środki dezynfekujące, np. w Toruniu ambulans do transportu chorych dla sanepidu oraz szereg innych inicjatyw. Łączna pula – blisko 2 mln złotych wsparcia dla polskiej służby zdrowia w walce z koronawirusem – wskazał Michał Woś.

Minister dodał, że sfinalizowanie pomocy to kwestia kilku dni. Michał Woś podkreślił, że resort środowiska deklaruje również pomoc organizacyjną. Chodzi np. o udostępnianie ośrodków dla pracowników służby zdrowia. Minister środowiska wskazał, że pomoc będzie dostosowywana do bieżącego rozwoju sytuacji.

RIRM

drukuj