fot. twitter.com/RyszardTerlecki

R. Terlecki: Decyzja ws. przebiegu najbliższego posiedzenia Sejmu – we wtorek

Decyzja dotycząca przebiegu najbliższego posiedzenia Sejmu zapadnie we wtorek – poinformował wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki.

Polityk wziął udział w piątek w obradach Prezydium Sejmu, które omawiało szczegóły organizacyjne związane z najbliższym posiedzeniem Izby w związku z epidemią koronawirusa.

Ryszard Terlecki przekazał, że nie jest przewidywane przeniesienie posiedzenia Sejmu poza budynek parlamentu.

– Umówiliśmy się, że we wtorek odbędzie się kolejne Prezydium, na którym już po konsultacjach w klubach zapadnie decyzja, jak będzie wyglądać posiedzenie Sejmu. Warianty są różne, za wcześnie o nich mówić. Chodzi o to, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo posłom, pracownikom Straży Marszałkowskiej, dziennikarzom, żeby nie mnożyć zagrożenia rozszerzania się epidemii wśród osób, które pełnią ważne funkcje w systemie konstytucyjnym Rzeczpospolitej – powiedział wicemarszałek Sejmu.

Głównym punktem przyszłotygodniowych obrad będzie pakiet pomocowy dla gospodarki w związku z negatywnymi skutkami epidemii koronawirusa. Ryszard Terlecki dodał, że prawdopodobnie posłowie zajmą się też sprawą budżetu.

RIRM

drukuj