fot. twitter.com/RyszardTerlecki

R. Terlecki: Decyzja ws. przebiegu najbliższego posiedzenia Sejmu – we wtorek

Decyzja dotycząca przebiegu najbliższego posiedzenia Sejmu zapadnie we wtorek – poinformował wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki.

Polityk wziął udział w piątek w obradach Prezydium Sejmu, które omawiało szczegóły organizacyjne związane z najbliższym posiedzeniem Izby w związku z epidemią koronawirusa.

Ryszard Terlecki przekazał, że nie jest przewidywane przeniesienie posiedzenia Sejmu poza budynek parlamentu.

– Umówiliśmy się, że we wtorek odbędzie się kolejne Prezydium, na którym już po konsultacjach w klubach zapadnie decyzja, jak będzie wyglądać posiedzenie Sejmu. Warianty są różne, za wcześnie o nich mówić. Chodzi o to, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo posłom, pracownikom Straży Marszałkowskiej, dziennikarzom, żeby nie mnożyć zagrożenia rozszerzania się epidemii wśród osób, które pełnią ważne funkcje w systemie konstytucyjnym Rzeczpospolitej – powiedział wicemarszałek Sejmu.

Głównym punktem przyszłotygodniowych obrad będzie pakiet pomocowy dla gospodarki w związku z negatywnymi skutkami epidemii koronawirusa. Ryszard Terlecki dodał, że prawdopodobnie posłowie zajmą się też sprawą budżetu.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl