fot. strazgraniczna.pl

Lubelskie: zlikwidowano nielegalną produkcję papierosów i alkoholu

Nielegalną produkcję papierosów i alkoholu, m.in. z profesjonalną linią produkcyjną urządzoną w garażu, na jednej z posesji w gminie Krynice (Lubelskie) zlikwidowali funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej i Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.

„W pomieszczeniach garażowych funkcjonariusze zabezpieczyli profesjonalną, sterowaną elektronicznie linię do produkcji alkoholu etylowego, a także 250 litrów alkoholu, 300 litrów zacieru, kapslownicę i puste butelki, w które miał być rozlewany trunek” – poinformowała w środę w komunikacie prasowym Izba Administracji Skarbowej w Lublinie.

Natomiast w mieszkaniu funkcjonariusze znaleźli 25 tys. gilz papierosowych, 48 kg krajanki tytoniowej, blisko 1,8 tys. sztuk już wyprodukowanych papierosów, a także urządzenia do cięcia tytoniu i nabijania papierosów, co wskazuje, że na posesji odbywała się też nielegalna produkcja wyrobów tytoniowych.

„Teren kontrolowanej posesji objęty był monitoringiem, a wejścia do pomieszczeń, w których prowadzona była nielegalna działalność, chronione były elektronicznymi szyfrowanymi zamkami” – podano w komunikacie prasowym.

Nielegalną produkcję alkoholu i papierosów w gminie Krynice, w powiecie tomaszowskim, wykryli funkcjonariusze Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego oraz Straży Granicznej z Lublina i Hrebennego w ramach wspólnych działań kontrolnych.

W sprawie tej będzie prowadzone postępowanie karno-skarbowe. Według wstępnych szacunków straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconych podatków wynoszą co najmniej 100 tys. zł.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl