fot. PAP/Paweł Supernak

KGP: Ostatniej doby nałożono ponad 6,5 tys. mandatów za brak maseczki

Ostatniej doby policjanci nałożyli 6 538 mandatów, skierowali 799 wniosków o ukaranie do sądu, a 2 715 osób pouczyli w związku z nieprzestrzeganiem nakazu zasłaniania ust i nosa maseczką – przekazał rzecznik Komendanta Głównego Policji insp. Mariusz Ciarka.

Inspektor Mariusz Ciarka w rozmowie z PAP poinformował, że od początku działań policjanci przeprowadzili ponad 3,5 mln kontroli związanych ze sprawdzeniem, czy przestrzegane są wprowadzone nakazy, zakazy i ograniczenia – zgodnie z ustawą o zapobieganiu oraz zwalczaniu chorób zakaźnych u ludzi.

„Między innymi po stwierdzeniu nieprzestrzegania nakazu zasłaniania ust i nosa od początku działań nałożono ponad 391 tys. mandatów, skierowano blisko 57 tys. wniosków o ukaranie do sądu oraz prawie 250 tys. osób pouczono” – tłumaczył inspektor.

Poinformował, że w czwartek w związku z tym wykroczeniem funkcjonariusze policji nałożyli 6 538 mandatów, skierowali 799 wniosków o ukaranie do sądu, a 2 715 osób pouczyli.

„Ostatniej doby skontrolowano 3 108 środków transportu publicznego sprawdzając, czy przestrzegane są w nich wprowadzone ograniczenia w zakresie przewozu osób, oraz zakrywania nosa i ust maseczką, sprawdzono 10 177 obiektów handlowych oraz 98 miejsc organizacji wesel i ponad 50 miejsc, gdzie organizowane są dyskoteki” – wyliczył.

Przekazał również, że w czwartek policjanci skontrolowali 550 obiektów świadczących usługi hotelarskie, 1542 restauracje i 1148 siłownie, kluby fitness itp.

Przypomniał też, że codziennie do zadań związanych ze zwalczaniem Covid-19 kierowanych jest ok. 20 tys. policjantów.

„Cały czas sprawdzamy również osoby skierowane na kwarantannę. Wczoraj sprawdzono aż 454 697 osób, a od początku działań to już ponad 61,5 mln takich sprawdzeń” – podał.

„Niezależnie od tych działań cały czas wykonujemy swoje obowiązki, na które składa się między innymi codziennie ok. 16 tys. interwencji i 15 tys. kontroli uczestników ruchu drogowego” – dodał.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl