Wicepremier Jarosław Gowin stanie przed komisją śledczą ws. Amber Gold

Sejmowa komisja ds. Amber Gold przesłucha dziś Jarosława Gowina, ministra sprawiedliwości w rządzie PO-PSL a obecnego wicepremiera i ministra nauki i szkolnictwa wyższego.

Gowin był szefem ministerstwa sprawiedliwości w momencie wybuchu afery związanej ze spółką Amber Gold. Podczas przesłuchania, członkowie komisji będą pytali polityka m.in. o działania, jakie podejmował w czasie wybuchu afery.

Komisja będzie chciała ustalić też zakres kompetencji Jarosława Gowina i możliwości wpłynięcia na sprawę Amber Gold – mówi poseł Stanisław Pięta, członek komisji.

Interesujący będzie aspekt wpływu na instytucję sądownicze, na Sąd Okręgowy w Gdańsku, istotna będzie kwestia relacji z prezesami tego sądu. Najważniejsza jednak jest kwestia wiedzy jaka pan wicepremier może posiadać w związku z kontaktami politycznymi z tamtego okresu. Chcemy by ujawnił on wszystko co wie na ten temat. Jeżeli chodzi o nasze oczekiwania to liczymy, że będzie mówił całą prawdę i tylko prawdę i myślę, że właśnie tak będzie – akcentuje poseł Stanisław Pięta.

W zeszłym tygodniu Jarosław Gowin zapowiedział, że przed komisja nie będzie bronił ówczesnego premiera Donalda Tuska, bo – jak wskazał – państwo funkcjonowało źle. Wicepremier zaznaczył też, że nie wniesie do sprawy żadnych sensacyjnych informacji.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl