Fot. PAP

PiS chciało skontrolować Port Lotniczy w Gdańsku

Posłowie PiS chcieli, dokonać kontroli dokumentów gdańskiego Portu Lotniczego, powoływali się na ustawę o wykonywaniu mandatu posła.   Dyrekcja portu lotniczego niestety nie udostępniła dokumentów dotyczących działalności spółki.

Poseł Andrzej Jaworski, Przemysław Wipler i Marcin Mastelerek chcieli zweryfikować informacje prasowe dotyczące tzw. układu gdańskiego. W tym porcie pracuje m.in. syn premiera Michał Tusk, który wcześniej współpracował z prezesem Amber Gold Marcinem P.

 – Chcieliśmy zweryfikować dokumenty dotyczące współpracy prezesa Kloskowskiego z Michałem Tuskiem; wydatki na prawników. Zweryfikować to czy faktycznie obsługują port w Gdańsku prawnicy, którzy sami w trakcie postępowań karnych z uwagi na wyłudzenie setek milionów złotych od Skarbu Państwa. Chcieliśmy również zweryfikować jak wygląda szastanie pieniędzmi polskich obywateli i właścicieli tego portu lotniczego; na różnego rodzaju sponsoringi sportowe, na podmioty które są powiązane rodzinnie z prezesem Kloskowskim – powiedział poseł Przemysław Wipler.

Art. 19 ustawy o wykonywaniu mandatu posła umożliwia politykom, kontrole spółek samorządowych. W ten sposób na jaw wyszły nieprawidłowości w spółce skarbu państwa Elewar.

Prezes Tomasz Kloskowski tłumaczył, że port lotniczy nie jest spółką  ani nie ma w niej udziału Skarb Państwa.

Posłowie zapowiedzieli, że zwrócą się w tej sprawie do marszałek Sejmu oraz zawiadomią organy ścigania. – zaznaczał poseł Marcin Mastalerek.

 – Został złamany art. 19 ustawy o wykonywaniu mandatu poselskiego. Powiadomimy o tym marszałek Ewę Kopacz. W następnych dniach złożymy doniesienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Tomasza Kloskowskiego. Chodzi o artykuł w ostatnich tygodnikach, które opisywały nieprawidłowości w Porcie Lotniczym  w Gdańsku. My właśnie te dokumenty chcieliśmy zobaczyć, dlatego że z informacji medialnych wynika, że  dochodziło tam do różnych nieprawidłowości – powiedział poseł Marcin Mastalerek.

Wypowiedź Marcina Mastalerka


Pobierz Pobierz

 

RIRM

 

drukuj