Zaległe wypłaty od Amber Gold

Amber Gold poinformował na swojej stronie internetowej, że dziś rozpocznie zaległe wypłaty wynikające z zakończonych lokat. Według wcześniejszych zapewnień spółki wypłaty miały ruszyć wczoraj. Cały proces wypłat potrwa około 3 dni roboczych.

Według wcześniejszych informacji klienci Amber Goldu otrzymają pieniądze bez odsetek i z potrąceniem 19,5 proc. złożonej kwoty.

Amber Gold to firma inwestująca w złoto i inne kruszce, działająca od 2009 r. Klientów kusiła bardzo wysokim oprocentowaniem inwestycji – przekraczającym nawet 10 proc. w skali roku, które znacznie przewyższało oprocentowanie lokat bankowych.   Właścicielem firmy jest 28-letni Marcin Plichta, który na swoim koncie ma już prawomocny wyrok za przestępstwa finansowe.

Tymczasem szczegółowe informacje na temat fatalnej sytuacji spółki Amber Gold i powiązanej z nią firmą OLT Express miało ABW i KNF. Informacje zostały przekazane premierowi, szefowi MSW oraz ministrowi finansów już na początku roku – jeszcze przed oficjalnym startem lotniczego przewoźnika. PiS będzie wnioskowało aby sprawą zajęła się sejmowa komisja do spraw służb specjalnych.

„Przede wszystkim ta sprawa powinna trafić, ponieważ dotyczy wielu Polaków i uważamy, że jeśli zostajemy oszukani, to wymiar sprawiedliwości i organy ścigania powinny wcześniej zareagować niż teraz. Jeżeli jest to piramida finansowa szeregu instytucji, to dlaczego te instytucje nie ostrzegły Polaków przed ulokowaniem swoich pieniędzy. Były takie przypadki, że piramidy finansowe się rozpadały i wielu ludzi zostawało bez swoich pieniędzy, bez swoich oszczędności, po prostu tracili wszystko. W związku z tym uważamy, że rolą państwa jest ostrzeganie przed takimi instytucjami finansowymi, które są niesprawdzone” – powiedział Poseł Marek Opioła – członek sejmowej komisji ds. służb specjalnych.

 

Wypowiedź posła Marka Opioły:


Pobierz Pobierz

 

Listy w sprawie trudnej sytuacji w Amber Gold wystosował poseł PiS Marcin Mastalerek,

List do Prezydenta Miasta Gdańsk
List do Ministra Spraw Zagranicznych

oraz poseł SP Arkadiusz Mularczyk

List do Prezesa Rady Ministrów

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl