[TYLKO U NAS] Pos. Rzymkowski: Komisja ds. Amber Gold przesłuchała już trzy czwarte świadków

W tej chwili jesteśmy w, powiedzmy, trzech czwartych drogi do końca prac, jeśli patrzymy na ilość świadków – powiedział we wtorkowych „Aktualnościach dnia” w Radiu Maryja poseł Tomasz Rzymkowski,  wiceprzewodniczący komisji ds. afery Amber Gold.

Komisja obecnie zajmuje się segmentem dotyczącym polskich służb specjalnych, a przede wszystkim Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Ten komponent dotyczący służb specjalnych jest bardzo ciekawy, bardzo interesujący. Pokazuje, jak funkcjonowały służby specjalne, w tym przypadku Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, w kontakcie ze zorganizowaną grupą przestępczą – bo tak możemy dzisiaj mówić o tych osobach, które stały za Marcinem P. – mówił Tomasz Rzymkowski.

Poseł zwrócił uwagę na duże nieprawidłowości w działaniach służb. Możemy mówić o kwestii „swoistych nacisków ze strony elementów politycznych” – zaznaczył.

Żaden funkcjonariusz (…) nie jest w stanie odpowiedzieć, dlaczego wątki dotyczące konkretnych polityków, dzieci polityków – tak jak kwestia Michała Tuska – nie były w żaden sposób pogłębiane, poszerzane przez funkcjonariuszy. Dlaczego od 11 października 2011 roku czekamy aż do 24 maja roku 2012 z decyzją o rozpoczęciu operacji kryptonim „El Dorado”, a następnie czekano ponad dwa miesiące, żeby rozpocząć działania operacyjne? W tym przypadku chodzi nam przede wszystkim o podsłuchy, które były najskuteczniejszą metodą zdobycia wiedzy na temat kontaktów, Marcina P. osób, z którymi się kontaktował celem ukrycia, defraudowania środków finansowych klientów Amber Gold – wyjaśniał wiceprzewodniczący.

Pytany o to, na jakim etapie przesłuchań jest obecnie komisja poseł Rzymkowski przyznał, że wykonano już większość pracy w tym zakresie.

Jeżeli patrzymy „globalnie” na prace komisji śledczej ds. Amber Gold, to w tej chwili jesteśmy w, powiedzmy, trzech-czwartych drogi do końca prac, jeśli patrzymy na ilość świadków – poinformował.

Przed nami komponent dotyczący Urzędów Skarbowych i przedstawiciele ówczesnego rządu, a wśród nich były premier Donald Tusk – dodał.

Całość rozmowy [tutaj].

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl