Wiceminister w rządzie PO usłyszał zarzuty korupcyjne

Zbigniew R., podkarpacki polityk PO i były wiceminister infrastruktury w  rządzie PO-PSL, usłyszał zarzuty korupcyjne. Jak informuje portal rmf24.pl, jest on zamieszany w tzw. aferę podkarpacką, rozpracowywaną przez CBA.

Prokuratura nie poinformowała opinii publicznej o treści zarzutów. Według jednego z tabloidów Zbigniewowi R. zarzuca się m.in. powoływanie na wpływy w instytucjach państwowych i przyjęcie łapówki w postaci kartonu z alkoholem.

Poseł Kazimierz Gołojuch zwraca uwagę, że polityk powinien pracować na rzecz dobra wspólnego.

Ja tych zarzutów nie znam. Dowiedziałem się o nich dopiero z mediów. Natomiast to, co jest związane z działalnością posła, z naszą działalnością, to powinna być służba, praca na rzecz dobra wspólnego –tak, jak kiedyś Jan Paweł II powiedział, definiując politykę i polityka. Jeżeli odchodzi się od tego, to powstają tego typu rzeczy, nieprawidłowości, które w działalności posła nie mogą i nie powinny mieć miejsca – wskazuje Kazimierz Gołojuch.

W toku sprawy wyszło na jaw, że Zbigniew R. prowadził podwójne życie. Byłemu współpracownikowi Elżbiety Bieńkowskiej może grozić do ośmiu lat więzienia.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl