fot. twitter.com/nowePSL

Szef PSL: budujemy Koalicję Polską; nie widzimy w PO chęci budowy bloku centrowego

Budujemy Koalicję Polską – oświadczył w piątek lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Według ludowców tylko dwa bloki: centrowy i lewicowy mają szansę pokonać PiS w wyborach. Nie widzimy w kierownictwie Platformy Obywatelskiej chęci do budowy bloku centrowego – podkreślił Kosiniak-Kamysz.

Lider PSL na konferencji w Sejmie podkreślił, że ludowcy w uchwale Rady Naczelnej z soboty obiecali do końca tygodnia podjąć decyzję w sprawie startu w wyborach parlamentarnych.

„W uchwale mieliśmy określony obowiązek i chęć podjęcia rozmów z PO i takie rozmowy podjęliśmy w tym tygodniu” – wskazał Władysław Kosiniak-Kamysz.

Kosiniak-Kamysz zaznaczył, że przedstawiona przez PO oferta podziału miejsc na listach była „bardzo atrakcyjna”.

„Ale tu nie o politykę miejsc, o jakieś kupczenie miejscami, nie o jakieś zapakowanie się do Sejmu chodzi. Tu chodzi o Polskę, a o Polskę się nie należy targować i nie było targu. Tu z (szefem PO) Grzegorzem Schetyną się zgadzamy” – podkreślił szef ludowców.

„Obiecaliśmy, że tę decyzję podejmiemy i będziemy mówić o dwóch blokach, bo to jest nasza propozycja: budowy dwóch bloków, które mają szansę pokonać PiS” – oświadczył Władysław Kosiniak-Kamysz.

W jego ocenie tylko bloki: centrowy i lewicowy mają szansę pokonać PiS.

Jak podkreślił, PSL nie widzi w kierownictwie PO chęci do budowy bloku centrowego.

„My chcemy budować blok centrowy, Koalicję Polską, która daje szanse na wyraziste poglądy. Będziemy tworzyć Koalicję Polską” – powiedział szef PSL.

PAP/RIRM

drukuj