fot. Tomasz Strąg

Estymator: W wyborach do Sejmu 42,6 proc. dla PiS; 26,7 proc. dla PO

Gdyby wybory do Sejmu odbyły się w marcu, PiS-Zjednoczoną Prawicę poparłoby 42,6 proc. badanych, co przekłada się na 252 mandaty; poparcie dla PO zadeklarowało 26,7 proc. – wynika z sondażu Estymatora dla DoRzeczy.pl. Na Wiosnę Roberta Biedronia chciało głosować – 6,4 proc., na Kukiz’15 – 6,3 proc.

Próg wyborczy przekroczyłoby także PSL z 5,3 proc. poparciem.

Według sondażu gdyby wybory odbyły się w marcu, PiS-Zjednoczona Prawica uzyskałaby 42,6 proc. poparcia, uzyskując 252 mandatów poselskich. Oznacza to możliwość samodzielnego rządzenia. Platforma Obywatelska miałaby 26,7 proc. poparcia i 154 mandaty.

Na dalszych miejscach znalazły się: Wiosna Biedronia – 6,4 proc. (19 mandatów), Kukiz’15 z poparciem 6,3 proc. i 19 mandatami, PSL – 5,3 proc. (16 mandatów).

SLD (4,8 proc.); Nowoczesna (2,1 proc.); Razem (1,3 proc.); Ruch Narodowy (1,3 proc.); Teraz (0,4 proc.) nie weszłyby do Sejmu.

Inne ugrupowania – 1,1 proc. poparcia (jeden mandat).

Badanie przeprowadzono w dniach 20-21 marca 2019 r. na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1005 dorosłych osób metodą wspomaganych komputerowo wywiadów telefonicznych CATI. W prezentowanych wynikach uwzględniono wyłącznie osoby, które zadeklarowały, że będą głosować i określiły na jaką partię.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl