fot. budapeszt.msz.gov.pl

Węgry: wystawa o ks. kard. S. Wyszyńskim z okazji 120. rocznicy jego urodzin

Wystawę „Stefan Kardynał Wyszyński – Ojciec i Pasterz” otwarto w Domu Polskim w Budapeszcie z okazji 120. rocznicy urodzin Prymasa Tysiąclecia. Inicjatorem wystawy jest Polski Ośrodek Kulturalno-Oświatowy (POKO).

Wystawa, przygotowana przez Fundację „Golgota Wschodu”, ma za zadanie przybliżyć nauczanie i postać księdza kardynała Stefana Wyszyńskiego wśród Polonii i Polaków mieszkających za granicą. Można na niej zobaczyć m.in. zdjęcia przedstawiające prymasa z okresu całego życia.

Fotografiom towarzyszy tekst opisujący całą drogę życiową księdza kardynała Stefana Wyszyńskiego. Ekspozycja jest prezentowana na 12 planszach.

Jak podkreśliła prezes POKO Monika Molnar, szczególny kontekst wystawie nadaje zbliżająca się beatyfikacja księdza kardynała Stefana Wyszyńskiego, która początkowo była planowana na ubiegły rok, ale z powodu pandemii koronawirusa musiała zostać przesunięta i odbędzie się 12 września.

Ekspozycja będzie czynna co najmniej do końca bieżącego miesiąca.

PAP/radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl