fot. PAP/EPA

„Guardian”: Bliscy sojusznicy D. Trumpa zapowiadają, że wystartuje on w wyborach prezydenckich

Były doradca poprzedniego prezydenta USA Donalda Trumpa, Jason Miller, powiedział, że szanse na to, iż wystartuje on w następnych wyborach prezydenckich wynoszą „gdzieś pomiędzy 99 a 100 procent”. Podobną opinię wyraził bliski Donaldowi Trumpowi kongresmen Jim Jordan – podaje w niedzielę „Guardian”.

Jim Jordan, kongresmen z Ohio, został nagrany, gdy mówił innym politykom Partii Republikańskiej, że wie, iż Donald Trump będzie kandydował w wyborach w 2024 roku.

„Tak, rozmawiałem z nim wczoraj. Jest gotów to ogłosić, gdy tylko skończy się całe to szaleństwo z Afganistanem” – oznajmił Jim Jordan.

Gdy okazało się, że nagranie jego wypowiedzi zostało upublicznione, Jim Jordan sformułował tę zapowiedź mniej kategorycznie: „Sądzę, że wystartuje. Chcę, żeby wystartował”.

„Guardian” pisze, że uważa się, iż Donald Trump będzie zabiegał ponownie o prezydenturę, by uniknąć problemów finansowych oraz całej serii pozwów i spraw sądowych.

Przedsiębiorstwa Donalda Trumpa, a zwłaszcza jego hotele, kurorty golfowe, a nawet Trump Tower na Manhattanie ucierpiały poważnie z powodu pandemii koronawirusa – podaje brytyjski dziennik. W piątek „Washington Post” napisał „kłopoty z Trump Tower wiążą się z tym, że wyprowadzają się stamtąd najemcy, czasem ze względu na preferencje polityczne, a pandemia w ogóle spowodowała spadek zainteresowania wynajmowaniem biur”.

Donald Trump nadal ma bardzo duży wpływ na Republikanów i nie przestał zbierać funduszy na kampanię polityczną – przypomina „Guardian”.

Tymczasem prokurator okręgowy Manhattanu, Cyrus Vance Jr., prowadzi śledztwo dotyczące biznesów Donalda Trumpa jeszcze sprzed jego prezydentury. W aktach sądowych prokuratura informowała o „prawdopodobnie rozległym i długotrwałym postępowaniu karnym” w sprawie Trump Organization, dotyczącym między innymi oszustw podatkowych i ubezpieczeniowych oraz fałszowania dokumentacji biznesowej.

Również prokurator generalna stanu Nowy Jork, Letitia James, prowadzi dochodzenie mające ustalić, czy Trump Organization fałszywie podawała wartość nieruchomości, aby zabezpieczyć pożyczki oraz uzyskać korzyści ekonomiczne i podatkowe.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl