fot. PAP/EPA

USA: Liczba ofiar śmiertelnych katastrofy budowlanej na Florydzie wzrosła do 36

Liczba ofiar śmiertelnych katastrofy budowlanej w Surfside na Florydzie po znalezieniu kolejnych ośmiu ciał wzrosła do 36. 14 dni po zawaleniu się 12-piętrowego budynku mieszkalnego 109 osób nadal uważa się za zaginione.

We wtorek, jak podała agencja AP, służby ratownicze przekopały się przez betonowy proch w miejscu, w którym kiedyś stał budynek Champlain Towers South. Wysiłki ratowników zostały jednak zakłócone przez deszcz i wiatr spowodowane przez nadciągającą nad Florydę burzę tropikalną Elsa.

Nie znaleziono żadnych nowych śladów osób ocalałych.

24 czerwca zawaliła się duża część apartamentowca w Surfside prawdopodobnie z przyczyn konstrukcyjnych. Zniszczeniu uległo ponad 50 spośród 136 mieszkań. W niedzielę wyburzono pozostałą, niestabilną część budynku, ponieważ stanowiła zagrożenie dla ekip ratowniczych.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl