źródło: pixabay.com

Parlament Europejski dyskutuje na temat praworządności w Polsce i na Węgrzech

Przed południem w Parlamencie Europejskim w Strasburgu rozpoczęła się debata o praworządności i prawach podstawowych w Polsce i na Węgrzech. W dyskusji uczestniczą przedstawiciele Rady UE i Komisji Europejskiej. Podczas debaty mowa jest o wynikach dwóch wysłuchań zorganizowanych przez Radę w sprawie praworządności na Węgrzech i w Polsce 22 czerwca.

Tematem debaty o praworządności i prawach podstawowych są też węgierskie przepisy zakazujące umieszczania treści LGBT w szkolnych materiałach edukacyjnych i programach telewizyjnych.

Dr Bogusław Rogalski, prezes Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin, wskazał, że UE brutalnie ingeruje dziś we wszystkie wewnętrzne sprawy państw członkowskich. Mowa szczególnie o Polsce i Węgrzech.

– Mamy do czynienia z brutalnym wchodzeniem UE we wszystkie kwestie związane z wewnętrznymi sprawami państw członkowskich, w tym przede wszystkim Polski. Musimy się temu bardzo mocno przeciwstawić i bronić naszego świata wartości. Jak to najlepiej zrobić? Budować grupę państw, która będzie w stanie przeciwstawić się niemieckiej hegemonii neomarksistowskiej oraz nowej rewolucji, która płynie do nas z UE. Należy zbudować grupę polityczną choćby w PE, która będzie przeciwstawiała się dominacji neomarksistowskiej, lewackiej i niemieckiej – powiedział dr Bogusław Rogalski.

PE już po raz kolejny zajmuje się kwestią praworządności w Polsce i na Węgrzech. Jutro europosłowie mają przyjąć rezolucję w sprawie węgierskich przepisów zakazujących propagowania w szkołach i telewizji treści LGBT.

 

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl