fot. flickr.com

Węgry poparły Fundusz Odbudowy

Parlament na Węgrzech przegłosował ustawę, która prowadzi do uruchomienia unijnego Funduszu Odbudowy. Węgry dołączyły do pozostałych krajów Unii Europejskiej, które zawarły już porozumienie w tej sprawie.

Bezprecedensowe porozumienie, by wspólnie pożyczyć 750 mld euro na Fundusz Odbudowy, czyli na instrument naprawczy po kryzysie, zawarło w ubiegłym roku 27 krajów Unii Europejskiej. Jednak, aby plan mógł być realizowany, wszystkie kraje członkowskie muszą ratyfikować decyzję o podniesieniu górnego limitu składek narodowych. Do środy Węgry były jednym z niewielu krajów, które jeszcze tego nie zrobiły.

Ustawa w sprawie Funduszu Odbudowy została przyjęta 170 głosami w liczącym 199 miejsc węgierskim parlamencie. Pozostałych 29 deputowanych nie wzięło udziału w głosowaniu. Środki z Funduszu Odbudowy mają pomóc Węgrom w gospodarczym odbiciu po pandemii COVID-19. W tym roku węgierski rząd przewiduje wzrost PKB o 4,3 proc. Według zapowiedzi banku centralnego może on wynieść nawet blisko 6 proc.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl