fot. PAP

Wdzięczni prof. Chazanowi wyrażą dla niego poparcie

Poparcie dla prof. Bogdana Chazana, który staje w obronie dzieci nienarodzonych, wyrażą dziś  rodzice i dzieci, które narodziły się w Szpitalu Św. Rodziny w Warszawie. Ci, którzy chcą podziękować lekarzowi zbiorą się o godz. 17.00 przed placówką medyczną.

Profesor Chazan powołał się na klauzulę sumienia przy odmowie tzw. aborcji  eugenicznej i nie wskazał szpitala, który ją przeprowadzi. „Mało jest takich lekarzy w Polsce, którzy poświęcają się pacjentom i którzy potrafią dla swoich zasad narazić się na atak tylu nieprzychylnych mediów” – mówi Maciej Wąsik, radny m.st. Warszawy, którego syn urodził się dwa lata temu w tej placówce.

– Prosimy o wzięcie z domu kwiatów, tak aby wspomóc profesora Chazana. Wiemy, że jest tylko człowiekiem, że taki zmasowany atak mediów źle na niego działa, że potrzebuje wsparcia i pomocy. Na pewno umocni go to w jego wielkiej misji, którą spełnia – zaznacza Maciej Wąsik.

W ostatnim czasie na sile przybierają ataki na lekarzy, którzy podpisali „Deklarację wiary”.Dokument głosi m.in. pierwszeństwo prawa Bożego nad prawem ludzkim oraz potrzebę „przeciwstawiania się narzuconym antyhumanitarnym ideologiom współczesnej cywilizacji”.

Podpisując deklarację, lekarze i studenci medycyny zobowiązują się do wierności Bogu i chrześcijańskiemu sumieniu. Deklarują tym samym, że nie będą wykonywać zabiegów sprzecznych z ich światopoglądem.

RIRM

drukuj