(fot.PNI)

Ważą się losy pracowników

W dalszym ciągu nierozstrzygnięty jest los tysiąca pracowników Przedsiębiorstwa Napraw Infrastruktury, którzy mogą stracić pracę.  Firma, którą rok temu sprywatyzował rząd Donalda Tuska zgłosiła wniosek o upadłość układową.

 

Sekcja Krajowa NSZZ Solidarność wydała komunikat opisujący sytuacje.

 

„Przedsiębiorstwo Napraw Infrastruktury, spółka zależna BUDIMEX- u, złożyło 24.08.2012 roku wniosek o ogłoszenie upadłości z możliwością zawarcia układu. Wniosek został złożony w Sądzie Rejonowym dla Warszawy Praga- Północ. Zarząd grupy PKP z zaskoczeniem przyjął wiadomość o złożeniu wniosku o ogłoszenie upadłości. Można powiedzieć, że jest to „Bankructwa spółek w naszym kraju na dzień dzisiejszy ciąg dalszy.” Mówi Stanisław Kokot z Sekcji Krajowej Kolejarzy NSZZ Solidarność.

 

Upadłość firmy oznacza nie tylko fiasko procesu prywatyzacyjnego, ale również fakt, że znika z rynku firma, która miała być istotnym uczestnikiem inwestycji kolejowych.

 

BUDIMEX spodziewa się w ciągu miesiąca decyzji sądu w sprawie wniosku PNI o upadłość układową i liczy, że będzie ona pozytywna. Propozycje ugodowe zakładają niewielkie redukcje zobowiązań, ale głównie renegocjacje realizowanych kontraktów. Obecnie czekamy na decyzję jaką podejmie sąd. To jest bardzo trudna sprawa. Zastanawiające jest jednak to, do czego może nas doprowadzić sprzedaż kolejnej spółki przez rząd Donalda Tuska. Należy się domyślać, że rząd ten dąży  tylko do jednego: Do wyprzedaży polskiego majątku narodowego.” – dodaje Stanisław Kokot.

 

 

Wypowiedź Stanisława Kokota

Pobierz Pobierz

 

 

RIRM
drukuj