(fot.PAP)

Dwie funkcje Stanisława Kracika

Politycy PiS uważają, że łączenie przez byłego wojewodę małopolskiego Stanisława Kracika z PO, stanowiska dyrektora Szpitala Specjalistycznego im. J. Babińskiego i prezesa spółki Małopolskie Parki Przemysłowe to konflikt interesów.

 

Wiceprezes PiS poseł Beata Szydło zapowiedziała, że partia będzie się domagać wyjaśnień w tej sprawie od Zarządu Województwa. Całą sytuację posłanka ocenia negatywnie.

 

„Kwitnie w Małopolsce kolesiostwo i pośrednictwo pracy dla swoich kolegów partyjnych. W tej chwili Małopolska jest zbulwersowana tym, że były wojewoda małopolski, Stanisław Kracik, mimo, że jest prezesem parków jak i spółki, której właścicielem jest województwo małopolskie, w ostatnich dniach został jednocześnie dyrektorem szpitala psychiatrycznego imienia Babińskiego, którego organem prowadzącym jest również województwo małopolskie.” – mówi Beata Szydło.

 

Stanisław Kracik nowym dyrektorem szpitala został 16 sierpnia. Jednocześnie jest on nadal prezesem spółki Małopolskie Parki Przemysłowe, której udziałowcami są województwo małopolskie i Krakowski Park Technologiczny. Szpital w Kobierzynie działa na terenie zabytkowego kompleksu szpitalno-parkowego, zatrudnia ponad tysiąc pracowników i leczy stacjonarnie ponad 800 pacjentów, oprócz tego udziela pomocy w trybie dziennym i ambulatoryjnym.

 

Kracik jako dyrektor i prezes będzie ze sobą podpisywał i negocjował umowy, ponieważ spółka przez niego kierowana ma zarządzać nieruchomościami szpitala, którym również on kieruje.

 

Radni sejmiku województwa z klubu PiS mają złożyć interpelację dotyczącą tego, jaki jest cel zmian w zarządzaniu majątkiem szpitala. Ponadto, jak stwierdziła posłanka Beata Szydło w tej chwili Zarząd Województwa jest jednym wielkim pośrednikiem pracy, który ma znaleźć zatrudnienie dla swoich kolegów i działaczy partyjnych.

 

Wypowiedź poseł Beaty Szydło:

Audio MP3
Pobierz

 

RIRM
drukuj